در دنیای بازی های رایانه ای کم تر کسی این فکر را داشت که عنوانی همچون Wolfenstein توسط یک استودیو به غیر از ID software ساخته شود اما همانطور که می دانید این عنوان چندی است که توسط استودیو Machinegames شاهد نسخه ی دوم خویش است.

 

Wolfenstein 2

 

داستان بازی در ادامه ی نسخه ی قبلی است و از زمانی شروع می شود که شخصیت اصلی داستان، بلاسکویتز، چند روز بعد از زخمی و سپری کردن یک کمای موقت به هوش آمده و خود را در یک زیر دریایی، که توسط نیروهای مقاومت از ارتش نازی به سرقت رفته، می بیند هنوز چندی نگذشته که زیردریایی توسط ارتش نازی مورد حمله قرار می گیرد و این گرگ زخم خورده(بلاسکویتز) باید بار دیگر اسلحه به دست با دشمن مقابله کند. به مانند نسخه ی قبلی بازیکن شاهد حضور یک شخصیت منفی در داستان خواهد بود که این بار یک ژنرال شیطان صفت موئنث است. تشابهات به همین نکته ختم می شود و در این نسخه ما شاهد روند بهتری از روایت داستان هستیم به گونه ای که بازیکن برای پیگیری و پیشبرد داستان انگیزه ای بالاتر نسبت به  داستان  نسخه ی قبل در خود حس می کند.

 

Wolfenstein 2

 

هسته ی اصلی بازی های Wolfenstein همیشه اکشن و درگیری های نفس گیر بوده و هست اما اکشنی که منحصر به فرد است. چگونه ؟ پاسخ در چند المان بسیار خوب جا داده شده در نسخه های مختلف این عنوان است. برای مثال نسخه ی اول دارای دشمنانی منحصر به فرد بود و یا اسلحه هایی که ما تاکنون بدین شیوه آن ها را در بازی های مشابه ندیده بودیم.

درباره ی نسخه ی پیش رو باید گفت که نه تنها تمام آن موارد در آن دیده می شود بلکه ما شاهد بهبود همان سیستم نسخه ی قبل هستیم. اما سازندگان به همین بسنده نکرده و اقدام به وارد کردن موارد ریزتری در بازی کرده اند که تجربه ی این عنوان را دو چندان لذت بخش تر کرده است.

به عنوان مثال هنگامی که بازیکن در اثر یک انفجار صدمه می بیند در اثر موج بوجود آمده از انفجار نقش بر زمین خواهد شد و تا هنگامی که اقدام به برخاستن نکند می تواند در همان موقیت اقدام به تیر اندازی و مبارزه کند مثال دومی که می توان به آن اشاره کرد سیستم پناه گرفتن خودکاری است که اگر بازیکن در حالت نشسته قرار داشته باشد، فعال می شود و چندین مورد دیگری که به لذت بردن از این عنوان منجر می شود. همه ی این موارد دست به دست هم داده تا عنوانی را رقم بزند که با تمام عنوان های تیراندازی منتشر شده متفاوت باشد.

 

Wolfenstein 2

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی نسبت به نسخه ی قبل پیشرفت چشم گیری دارد به گونه ای که با کمی دقت می توان خراش هایی که بر روی یک اسلحه وجود دارد و یا ترک هایی که به علت سپری شدن زمان زیاد دررنگ یک دیوار بوجود می آید را به وضوح دید. محیط هایی  بزرگ و پر جزئیات، کاراکترهایی( به خصوص دشمنان) پر جزئیات تر، انیمیت ها و میمیک هایی بسیار نرم و طبیعی همه جزیی از بخش گرافیکی بزرگ بازی به شمار می آیند نا گفته نماند که بازی دارای کات سین هایی با کیفیت بسیار مناسب است که در زمان مناسب بازیکن را به وجد خواهند آورد.

 

Wolfenstein 2

 

داستانی خوب، اکشن نفس گیر و سریع(صد البته خشن تر از نسخه ی قبل)، گرافیک عالی، موسیقی و صداهای فوق العاده و مهم تر از همه نازی های بیشتر برای نابود کردن در انتظار کسانی است که ای عنوان جذاب را برای بازی اتخاب خواهند کرد.