بگذارید رو راست باشم. ده دقیقه ی ابتدایی بازی که به اصطلاح prologue و معرفی بازی محسوب می شود، افتضاح است! بازی فقط یک چیز به شما می گوید: با دکمه ی Space بپر. همین! نه بیشتر نه کمتر. محیط های در هم پیچیده و سر در گم کننده که البته در کل بازی این ویژگی وجود دارد ممکن است در همان دقایق ابتدایی شما را از ادامه ی بازی منصرف کند. تنها چیزی که مرا برای ادامه ی بازی نگه داشت سرعت بالای بازی و یک پرش ارتفاع بسیار بلند و جذاب در همان ابتدا بود.

 

Super Cloudbuilt

 

نکته ای که در همان اول کار خودتان باید متوجه شوید این است که یک نور وجود دارد که باید آن را بیابید و مسیری که می گوید را بروید. بازی نه نقشه ای دارد نه راهنمایی و نه مسیر مشخص شده ای. شما هرجا که بخواهید روی صفحات معلق بین زمین و هوا می توانید بروید و هر مسیری را می توانید طی کنید. هیچ قانونی وجود ندارد که مثلا برای رسیدن از نقطه ی A به نقطه ی B باید این کار را انجام دهید یا از فلان قابلیت استفاده کنید. هر طور که می توانید و از هر راهی که دوست دارید مرحله را به پایان برسانید! بازی در حین پیش روی، مکانیک های جالب خود را به شما معرفی می کند. مثلا در ابتدا شما فقط خودتان هستید و توانایی پریدن! سپس یک اسلحه می آورید که کار آن فقط از بین بردن دشمنان نیست! پس از گذشت سکو بازی و راه رفتن روی دیوارها و… حال یک کوله مانند جت پک نصیب شما می شود که با آن می توانید دو بار بپرید (Double Hump) ، مسیر کوتاهی را پرواز کنید، روی دیوار بیشتر راه بروید و ارتفاع بگیرید و از دیوار صاف بالا بروید! اما این جت پک دارای میزان شارژ خاصی است که خیلی سریع خالی و دوباره پر می شود و البته در همان حین استفاده نیز در بعضی نقاط کپسول هایی هست که سریعا جت پک را شارژ می کنند و اجازه می دهند مسیر طولانی تری را طی کنید.

 

Super Cloudbuilt

 

اما باور کنید کنترل حرکت با جت پک به این سادگی ها هم نیست.توانایی برقراری تعادل و استفاده ی درست از جت پک از مهمترین توانایی هایی است که باید خیلی زود بیاموزید و به آن عادت کنید. به شخصه احساس می کنم که بازی الهامات زیادی از عنوان Gravity Rush گرفته است؛ اما عنصر سرعت و ری اکشن و واکنش سریع به بازی اضافه شده که تجربه ی آن را بسیار لذت بخش می کند. اگر طرفدار بازی های سرعتی و سکو بازی و بازی های Runner هستید؛ هرگز این عنوان را از دست ندهید!