بدون شک همه Metroid و Castlevania را به عنوان بازی های کلاسیک دو بعدی موفق در صنعت گیم می شناسیم که بعد ها سری Metroidvania با الهام از این دو عنوان تحولاتی در این سبک به وجود آورد و تبدیل به یک عنوان موفق و پرطرفدار شد. در ابتدا Sundered نیز مانند خیلی از بازی های هم سبک و سیاق خود، یک تلاش برای بازسازی و تکرار فرمول عنوان کلاسیک دو بعدی موفق Metroidvania به نظر می رسد. شاید همین طور هم باشد اما حتی اگر بازی را همین گونه هم در نظر بگیریم می بینیم که تلاش کرده تا از بهترین بخش ها و فاکتور های Metroid الگو بگیرد و آن ها را به شکلی کاملا تازه و پیچیده به بازی باز ارائه می دهد که باعث می شود این عنوان از دیگر عناوین مشابه معاصر جدا قرار بگیرد. بازی یک عنوان اکشن ماجراجویی پر تنش و اتمسفریک پخته و جا افتاده است که از سیستم کند و کاو و مبارزاتی بهره می برد که به همان اندازه که پر زرق برق است ارضا کننده نیز می باشد!

 

Sundered

 

Sundered را می توان یک مبارزه ی پرهراس برای زنده ماندن و عقلانیت لقب داد. شمادر بازی در نقش Eshe ،یک خانه به دوش در یک دنیای خراب شده هستید که یک بنای تاریخی باستانی را کشف می کند که او را به داخل یک غار بسیار گسترده می کشد. از آنجایی که شما در این دنیا و محیط گیر کرده اید مجبور هستید که تحت هدایت یک وجود نحس راه خود را ادامه دهید تا به ابزاری برای فرار دسترسی پیدا کنید.

 

Sundered

 

Sundered یک تجربه ی لذت بخش است که به سبک  Metroidvania روایت می شود. بازی از یک سیستم پیشرفت بسیار کامل و سیستم مبارزه ی پیچیده و هیجان بخش برخوردار است. اگر چه لحظات و شرایط نا عادلانه ای در بازی وجود دارد که شاید نکته منفی محسوب شوند اما بازی همچنان با پاداش های خود متقاعد کننده باقی می ماند، طوری که شما همیشه مایل به ادامه ی بازی هستید.