شاید آخرین خاطرات خوب ما از ارباب حلقه ها در دنیای بازی همان نسخه ی استراتژیک آن بود که به ویژه تجربه ی چند نفره ی آن تحت شبکه بسیار لذت بخش و خاطره ساز بود و ما را به دنیای پهناور سرزمین میانه می برد. اما سال ۲۰۱۴ عنوان Shadow of Mordor بار دیگر ما را به دنیای سرزمین میانه برد اما این بار از زاوایه دیگر و روایتگر داستان شخصیت هایی به جز شخصیت های ارباب حلقه ها بود. رنجری به نام تالیون که خود و خانواده اش به دست نیروهای تاریکی کشته شدند اما روح کالیبریمبور، الف معروف سازنده ی حلقه ها که هدفی تقریبا مشترک با تالیون دارد با او ادغام شده و او را بار دیگر زنده می کند و با قدرت هایی جدید آماده نبرد با تاریکی می کند. اما Shadow of War داستانی به مراتب گسترده تر، بهتر و زیباتر و غافلگیر کننده تر دارد که برای جلوگیری از خطر اسپویل از گفتن آن خودداری می کنیم.

 

Shadow of war

 

جزییات Shadow Of War

گرافیک بازی همانند نسخه ی پیشین بسیار چشم نواز و در عین حال بسیار نرم و اوپتیمایز می باشد. هسته ی گیم پلی و مکانیک ها دقیقا همانند نسخه ی قبل می باشد اما تغییراتی در جهت بهبود در این موارد را شاهد هستیم. برای مثال اضافه شدن برخی قابلیت ها و توانایی های جدید، احضار نمودن یارانی برای جنگیدن در کنار شما و همچنین برخی تغییرات جزیی در سبک مبارزات.

اما عمده ی تغییرات گیم پلی را می توان در بخش سلاح ها و زره ها مشاهده نمود. بازی از المان های شخصی سازی تا حدی بهره گرفته و حالا شما می توانید با کشتن کاپیتان ها و  Warchief ها از اسلحه ها و زره ها و لباس هایی که Drop می کنند استفاده کنید که درجه بندی مختلفی دارند که این درجه بندی ها ارزش و کارایی آن هارا به نسبت افزایش می دهد.

 

Shadow of war

 

نقشه ی بازی به مراتب بزرگتر شده است و حالا واقعا با یک دنیای بزرگ از سرزمین میانه رو به رو هستیم که می توانیم آزادانه در آن رفت و آمد کنیم و به ماموریت های جانبی مختلف اعم از شکارها، Rescue ها، تعقیب و کشتن کاپیتان ها و … بپردازیم. طراحی این نقشه و محیط های آن نیز به نحو احسنت انجام گرفته و بازی باز را به عمق سرزمین میانه می برد.

 

Shadow of war

 

اما از نکته ی اصلی غافل نشوید! شما در این نسخه درگیر یک جنگ عظیم برای شکست  Sauron هستید! ارتش خود را بسازید و به جنگ نازگول ها و ارباب تاریکی بروید!