در دوره ای که سازندگان بازی های موبایل به چند کلیشه رو آورده و از بعد درآمدی به مخاطبین خود می نگرند کم تر عنوانی می توان یافت که لبخند رضایت را به مخاطب هدیه کند. Monument valley 2 عنوانی است که در ژانر بازی های معمایی قرار می گیرد اما از نظر نویسنده این بازی پا را فراتر از موضوعات ساده و معما گذاشته است. در بین عنوان های مشابه ما کمتر بازی را مشاهده می کنیم که دارای داستانی در خور توجه باشد حال اینکه روایت داستان در این بازی به زیبایی لبخند را بر لبانتان خواهد نشاند.

 

Monument valley 2

 

معماهایی رضایت بخش

داستان بازی حول محور مادر و دختری است که شما با راهنمایی آن ها مراحل را پشت سر خواهید گذاست. هسته گیم پلی بازی به خوبی حفظ شده و صد البته المان های جدیدی نسبت به نسخه ی قبل به آن اضافه شده است. در این بازی معماهایی خواهید دید که پس از حل کردن و سپری کردن آن ها رضایت را در وجود خود خواهید یافت حال اینکه در بعضی موارد شاید بی اختیار مدتی طولانی را صرف یافتن راه حل کرده باشید. یکی از ایراداتی که به نسخه قبل همواره وارد بود کوتاهی بازی بود اما در این نسخه نگران این موضوع نباید باشید چون به خوبی درگیر خواهید شد و به خوبی زمان صرف خواهید کرد تا هنگامی که با رضایت بازی را رها کنید.

 

Monument valley 2

 

گرافیک منحصر به فرد

گرافیک Monument valley 2 شاید یکی از بخش هایی باشد که سازندگان با چالش بیشتری آن را به سرانجام رسانده باشند زیرا گرافیک این نسخه می بایست دو هدف را به سرانجام می رساند اول حفظ درون مایه و زیبایی نسخه قبل و دوم بهبود آن . باید گفته شود که سازندگان در هر دو موفقیت کامل را کسب کرده اند به گون های که مخاطب را مسخ خود نموده و حتی نمی توان یک لحضه چشم از نمایشگر برداشت. از بعد هنری نیز گرافیک بازی منحصر به فرد است کافیست به مرحله ای برسید که حرکت یک قایق را در بازی شاهد باشید آنگاه با نویسنده در این موضوع به تفاهم خواهید رسید.

 

Monument valley 2

 

بعد دیگر Monument valley 2 موسیقی است که به خوبی حس و حال بازی را منتقل می کند اما ای کاش که کمی در منتقل کردن هیجان هم موثر بود. از این مورد که بگذریم صدا گذاری نیز به خوبی انجام شده حتی در بعضی موارد در حد یک بازی بزرگ تر ظاهر می شود که نشان دهنده ی این است که سازندگان از هیچ موردی به راحتی نگذشته اند و به تمام جنبه های بازی به خوبی رسیدگی کرده اند.

 

Monument valley 2

 

سخن آخر

بازی Monument valley 2 عنوانی است که در این روزها کم تر شاهد حضورش هستیم. یک بازی برای پلتفرم های موبایل که درای گرافیک خوب داستان خوب و روند گیم پلی خوب است. این بازی زیبا را به هه ی شما علاقه مندان توصیه می کنیم.