شما اگر عاشق یک نفر باشید برای نجات دادن او حاضرید چه کنید؟ شاید بتوان گفت Last Day Of June تنها بازی ویدیویی است که محوریت داستان آن عشق و عاشقی به این عمیقی است. یک بازی ماجراجویی تعاملی عمیق درباره ی عشق و از دست دادن، که به زیبایی هرچه تمام تر به تصویر کشیده شده است و یک تجربه ی سینمایی قوی را به ارمغان می آورد.

 

Last Day Of June

 

ایهام بسیار زیبا و ظریفی در اسم بازی وجود دارد از این رو که هم می توان به آخرین روز ماه june اشاره کرد و هم به آخرین روز یکی از شخصیت های بازی! داستان بازی در مورد Carl و June می باشد که عمیقا عاشق یکدیگرند و در کنار هم شاد و خوشحال هستند. یک روز که آنها برای تفریح و گذراندن وقتشان با هم به یکی از مکان های مورد علاقه شان می روند و مشغول خوش گذرانی و لذت بردن از  کنار هم بودن هستند، رعد و برق و طوفان برنامه شان را به هم می ریزد و آنها را مجبور به بازگشت می کند. در راه بازگشت طی یک تصادف شدید June جان خود را از دست می دهد و Carl نیز از کمر به پایین فلج می شود…

 

Last Day Of June

 

شما در بازی کنترل Carl را یک سال پس از حادثه بر عهده دارید که هنوز متحمل درد و رنج حادثه می باشد. حال فرصتی به Carl داده شده که می تواند زمان کوتاهی قبل از مرگ June را از دیدگاه تمام افرادی که در جامعه ی کوچکشان زندگی می کنند، دوباره زندگی کند و تجربه کند! شما می توانید از دیدگاه هر کس در همان زمان کوتاه، تغییراتی را انجام دهید که نهایتا باعث اصلاحاتی در حوادث آن روز شود در یک تلاش ناامیدانه سعی کنید هر طور که شده June را از آن حادثه نجات دهید.

بازی اگرچه دیالوگی ندارد اما گرافیک فوق العاده زیبا و هنری و منحصر به فرد بازی و موسیقی آن تمام احساسات را به شما منتقل می کند و بازی باز را در خود غرق می کند. پیشنهاد می کنم حتما بازی را تجربه کنید.