همانطور که می دانید فوتبال جذاب ترین ورزش دنیا و پرطرفدارترین آن هاست. اما این فقط محدود به رسانه‌ها و تلوزیون‌ها و زمین‌های چمن نمی شود بلکه در صنعت بازی های رایانه ای نیز فوتبال (اعم از FIFA و PES) هر ساله یکی از پر سر و  صداترین بازی‌هاست. اما همانطور که کل کل در بین هواداران فوتبال واقعی وجود دارد در صنعت بازی نیز کل کلی بی پایان سال‌هاست که میان هواداران فیفا و پی ای اس تقریبا تبدیل به یک سنت شده است!

 

fifa19

 

چندین سال است که فیفا با بهره گیری از موتور قدرتمند شرکت EA یعنی فراست بایت (Frostbite) توانسته روندی صعودی را در پیش بگیرد و فصل به فصل بر طرفداران خود بیافزاید. در واقع می‌توان گفت سیر تحول فیفا از سال ۲۰۱۱ استارت خورد و از سال ۲۰۱۳ روی ریل تکامل قرار گرفت. اما فیفا ۱۹ تا به اینجا نظرات منفی زیادی درباره‌ گیم پلی از جانب هواداران دریافت کرده است. در واقع عده‌ای معتقدند که گیم پلی FIFAدر حال نزدیک شدن به PES است.

 

 

بخش کریر (Career) فیفا ۱۹ را می توان نسخهی بازنگری شده و اصلاح شده  ی کریر فیفا ۱۸ نامید. یعنی در واقع ایرادات و کم و کاستی های کریر فیفا ۱۸ تا حد زیادی در نسخه‌ی جدید رفع شده و بهبود پیدا کرده است. اما عمده‌ی تغییرات جذاب FIFA 19 را می‌توان در بخش Kick Off آن مشاهده کرد؛ جایی که دیگر فقط بازی‌های دوستانه انجام نمی‌گیرد بلکه شما می‌توانید یک تک مسابقه را در قالب یک فینال بازی کنید! یا بازی‌های رفت و برگشت در قالب مسابقات مختلف (جام باشگاه های اروپا و …) و موارد دیگر.

 

fifa19

 

اما جذاب ترین بخش‌های اضافه شده به Kick Off قطعا دو بخش Best Of Series و House Rules هستند که در اولی پس از انجام چندین بازی متوالی برنده‌ی کلی مشخص می‌شود و دومی که شامل قوانین عجیب و فان می باشد به شما اجازه می‌دهد که قوانین بازی را خودتان مشخص و تنظیم کنید!

به طور کلی می توان گفت که فیفا حتی در بدترین حالت خودش هم سالانه چیزی برای سورپرایز کردن طرفداران دارد!