عنوان جدید کمپانی کهنه کار THQ که در جریان The Game Awards 2017 معرفی شد، یعنی بازی Fade To Silence همان بازی است که سال ها نامش بر سر زبان ها بود و با توجه به اینکه نسخه Early Access آن از طریق استیم در اختیار بازی بازان قرار گرفته و آماده ی بازی است، به نظر می رسد که بالاخره این پروژه در حال نهایی شدن است. لازم به ذکر است که نسخه ی نهایی و کامل بازی سال ۲۰۱۸ برای کنسول های نسل هشتم و کامپیوتر های شخصی عرضه می شود.

 

Fade To Silence

 

بازی اما یک عنوان اکش بقای جهان آزاد با تم تاریک در دنیایی بزرگ می باشد که المان های زیادی از عناوینی همچون تامب رایدر، دارک سولز، و عناوین سبک بقا در خود گنجانده. مثلا سیستم مبارزات سعی داشته که دارک سولزی باشد و همانطور سخت و چالش برانگیز باشد اما انیمیشن های دشمنان (حداقل در نسخه ی در دسترس کنونی) چیزی شبیه به جوک است و خود سیستم مبارزات هم آنطور که باید و شاید پیاده سازی نشده.

 

Fade To Silence

 

بازی خیلی گنگ و بی مقدمه در یک محیط برفی آغاز می شود و همان اول شما با یک شیطان کوچک مبارزه می کنید و به صورت خیلی آماتور و ضعیف مکانیک های بازی در کمتر از ۴ دقیقه به شما معرفی می شوند! البته به گفته ی سازندگان قرار است یکی از چالش هایی که بازی باز برای بقا باید با آن دست و پنجه نرم کند و خود را با آن وفق دهد پویایی آب و هواست اما خب تا جایی که چشم من کار کرد فقط برف بود و سرما و دیگر هیچ!

 

Fade To Silence

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی انصافا چشم نواز است اما ضعف هایی درش نهفته است. بزرگترین مشکل که ۹۰ درصد کاربران را شاکی کرده است افت فریم وحشتناک و Freez  های پیاپی تصویر است که امید می رود در نسخه ی اصلی همه ی این مسایل رسیدگی و حل شوند.

در کل باید گفت که بازی پتانسیل های بالایی دارد که می توانند در نسخه ی اضلی خود را نمایان کنند اما نسخه ی Early Access فاصله ی کمی تا یک افتضاح دارد. باید منتظر ماند و دید که برنامه ی توسعه دهندگان برای نسخه ی اصلی از چه قرار است!