باشلق مخصوص، تیغه‌ی مخفی، پشت بام خانه‌ها، ساختمان‌های مرتفع، لذت پرش از ارتفاع و… همه و همه‌ی این‌ها در کنار هم یک معنی بیشتر نمی‌دهد: اسسینز کرید! تقریبا دیدن سالانه یک نسخه از سری بازی‌های محبوب اسسینز کرید تبدیل به یک عادت برای هواداران و حتی سایر بازی بازها شده است. مجموعه‌ای که شروعی باشکوه با الطایر داشت و با اتزیو به اوج خود رسید و کم کم روندی نزولی را پیش گرفت به طوری که حتی دزدهای دریایی ، رنسانس فرانسه ، دار و دسته‌ی نیویورکی‌ها و فراعنه‌ی مصر باستان نیز نتوانستند آنطور که باید و شاید این فرنچایز را به شکوه سابق خود بازگردانند.

 

Assassin's Creed Odyssey

 

نسخه‌ی جدید اسسینز اما از سری دوم موتور Anvil Next استفاده می‌کند و با استفاده از المان‌ها و ویژگی‌های جدید شاید این پتانسیل را داشته‌باشد که معادلات را کمی عوض کند.

 

 

داستان بازی ۴۸۰ سال قبل از میلاد در یونان باستان اتفاق می‌افتد. جایی که خشایار شاه با حمله به یونان به جنگ لئونیداس اسپارت رفته و او را شکست می‌دهد. شما از بین الکسیوس و کاساندرا(خواهر و برادر) می‌توانید یکی را برای بازی‌کردن انتخاب کنید و داستان بازی را پیش ببرید( به علت خطر اسپویل حرفی از داستان نمی‌زنیم)

 

Assassin's Creed Odyssey

 

گرافیک بازی را می‌توان قابل قبول دانست اما اسسینز کرید است دیگر! همیشه مملو از باگ های فنی! گیم پلی بازی را می‌توان به طور کلی، به عنوان نسخه ی تکامل یافته ی Origins پذیرفت اما یکی از نکات جالبی که به بازی اضافه شده و بر جذابیت‌های آن می‌افزاید رویارویی و نبرد با موجودات اساطیری می‌باشد! المان‌های نقش‌آفرینی و درخت مهارت نیز مانند دو نسخه‌ی قبل در بازی تا حد خوبی حضور دارند و اضافه شدن سیستم انتخاب دیالوگ، بازی را تا حد بیشتری به سمت یک اکشن نقش‌آفرینی سوق می‌دهد.

 

Assassin's Creed Odyssey

 

در پایان باید گفت که مخاطبان اسسینز کرید به دو دسته تقسیم می شوند: طرفدارانش و کسانی که از اسسینز متنفر هستند! شما جزء کدام دسته اید؟